Kursy

Zajęcia w Szkole Vademecum odbywają się w grupach  maksymalnie 6 osobowych lub indywidualnie na różnych poziomach zaawansowania, począwszy od poziomu A1 (początkujący) przez A2 (niżej średnio-zaawansowany), B1 (średniozaawansowany), B2 (wyżej średniozaawansowany) do C1 (zaawansowany). Oferta kierowana jest również do słuchaczy chcących zdawać egzaminy zewnętrzne Cambridge Assessment English takie KET, PET, FCE czy CAE lub zdających egzaminy szkolne (egzaminy ósmoklasisty, maturalne i akademickie). Każdy słuchacz podczas rekrutacji przechodzi pisemno-ustną BEZPŁATNĄ diagnozę umiejętności językowych a następnie trafia do grupy adekwatnej do poziomu zaawansowana i wieku. Kursy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach ustalanych indywidualnie ze słuchaczami.

Kursy prowadzone są w systemie 1 lub 2 spotkań w tygodniu po 60 minut w grupach do 6 osób. Lekcje indywidulane w zakresie treści i ich ilości bazują na potrzebach i preferencjach każdego klienta.  Szkoła oferuje również kursy dopasowane do potrzeb klienta (Business English, konwersacje, etc.).

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu i kończą w czerwcu.
Informacje na temat cen znajdują się w zakładce Cennik.

W nauczaniu języka obcego nie ma jednej sprawdzonej metody. To co charakteryzuje Szkołę Vademecum to relacja, jaka staram się nawiązać z każdym słuchaczem. Informacje zwrotne od moich klientów wskazują na to, że potrafię zainspirować i zarazić pasją do języka i kultury anglosaskiej. Wynik nauczania zależy od współpracy oraz indywidualnego wysiłku ucznia.

W szkole Vademecum wykorzystywane są najnowsze podręczniki anglojęzyczne (wydawnictwa Longman, Oxford, Cambridge, Heinemann), słowniki interaktywne oraz materiały związane z żywym językiem zaczerpnięte z anglojęzycznych stron internetowych. Słuchacze mają również dostęp do biblioteczki dydaktycznej szkoły.